Ginekologia estetyczna

Termin ten odnosi się głównie do procedur medycznych, w tym chirurgicznych, mających na celu leczenie problemów, które nie tylko naruszają normy estetyczne i wpływają na stan psychiczny kobiety, ale mogą utrudniać wiele czynności codziennych oraz komplikować życie seksualne. Coraz częściej schorzenia, które dotychczas leczono wyłącznie operacyjnie, można zlikwidować za pomocą zabiegów bezinwazyjnych. Pozwala to uniknąć okresu rekonwalescencji oraz ryzyka pojawienia się komplikacji pooperacyjnych. Do takich nowoczesnych metod zalicza się zabiegi laserowe Monalisa Touch™.

seksualne PROBLEM

 Wygląd i atrakcyjność zewnętrznych narządów płciowych, problemy wynikające z licznych, trudnych lub zabiegowych porodów, okres menopauzy lub nietrzymanie moczu bardzo istotnie wpływają na komfort życia kobiety. Wszelkie zmiany i problemy w tych obszarach mają istotne znaczenie zarówno dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego. Wpływają na poziom samooceny. Ginekologia estetyczna przychodzi z pomocą wszystkim kobietom, które pragną poprawić wygląd i funkcjonowanie okolic intymnych, a tym samym podnieść komfort własnego życia seksualnego.

ROZWIĄZANIE

Zabiegi rewitalizacji i liftingu pochwy, korekty budowy anatomicznej wykonuje się przy wykorzystaniu lasera MonaLisa Touch™. Oddziałuje on na ściany pochwy lub warg sromowych, powodując tzw. fototermiczne, nieablacyjne napięcie i obkurczenie pochwy. Na skutek działania lasera dochodzi do stymulacji kolagenu w błonie śluzowej. W efekcie dochodzi do zwiększenia napięcia tkanek. Błona śluzowa pochwy staje się bardziej elastyczna i napięta. Poprawie ulegają doznania w trakcie stosunku, polepsza się jakość i komfort życia. Zapobiega to również możliwości pojawienia się wysiłkowego nietrzymania moczu.

 PROBLEM

W okresie menopauzy narządy intymne kobiet ulegają procesom starzenia, związanym ze spadkiem poziomu estrogenu. Nawet 50% kobiet po menopauzie skarży się na typowe objawy atrofii narządów płciowych, takich jak : suchość pochwy, ból podczas stosunku płciowego, podrażnienia objawiające się swędzeniem i pieczeniem, wysiłkowe nietrzymanie moczu.

ROZWIĄZANIE

W trakcie niezwykle subtelnego, precyzyjnego i nieinwazyjnego zabiegu MonaLisa Touch™ energia lasera w kontrolowany sposób działa na wnętrze pochwy oraz obszar jej wejścia. Na skutek “ogrzania” tkanek dochodzi do obkurczania się kolagenu w tkance, gruntownej regeneracji błony śluzowej.

Efekt : odbudowa błony śluzowej, lepsze nawilżenie pochwy, zmniejszenie i poprawa elastyczności pochwy, redukcja nietrzymania moczu.

nietrzymaniemoczu

 PROBLEM

Wyróżnia się trzy rodzaje tego problemu. Najczęściej spotykanym jest naglące nietrzymanie moczu. W tym przypadku kobieta odczuwa nagłą, niepochamowaną potrzebę oddania moczu.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu objawia się “popuszczaniem” moczu w rezultacie kichnięcia, kaszlnięcia lub wysiłku fizycznego związanego ze zwiększeniem tzw. tłoczni brzusznej.

Mieszane nietrzymanie moczu łączy w sobie profil objawowy obu powyższych postaci NM.

ROZWIĄZANIE

Leczenie tej dolegliwości przy pomocy lasera MonaLisa Touch™ jest bezbolesne, nie wymaga znieczulenia, jest nieinwazyjne i nie wymaga hospitalizacji. Polega ono na fototermicznym, nieablacyjnym obkurczeniu pochwy, wzmocnieniu jej ścian, powięzi wewnątrzmiedniczej oraz obszaru ujścia cewki moczowej. Zazwyczaj wystarcza wykonanie jednego zabiegu, aby złagodzić lub usunąć lekkie lub średnio nasilone wysiłkowe nietrzymanie moczu. W razie potrzeby zabieg można powtórzyć po miesiącu.

poporodzie

 PROBLEM

Poród naturalny, zwłaszcza kolejny, może spowodować rozluźnienie tkanek pochwy i prowadzić do zespołu rozluźnienia pochwy. Może to powodować zmniejszenie odczuwania satysfakcji z seksu.

Zdarza się też, że po porodzie pęcherz odmawia posłuszeństwa i młoda mama ma problem z utrzymaniem moczu.

ROZWIĄZANIE

Laser MonaLisa Touch™ uznawany jest obecnie za najnowocześniejszy i najbardziej skuteczne rozwiązanie przeznaczone specjalnie do zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej. Energia lasera ogrzewa błonę śluzową pochwy i zawarty w jej tkankach kolagen. Pod wpływem wysokiej temperatury włókna kolagenowe kurczą się i pojawiają się nowe, co niejako pobudza pochwę do samoregeneracji.

Efekt : już po miesiącu pochwa wraca do kondycji sprzed porodu, jest lepiej nawilżona i ciaśniejsza.

plastyka

 PROBLEM

Zbyt duże niesymetryczne wargi sromowe są częstym problemem estetycznym dla kobiet i mogą być przyczyną dolegliwości związanych z codziennym funkcjonowaniem, uprawianiem sportu i aktywnością seksualną. Deformacja oraz asymetria warg sromowych są często wynikiem porodów drogami natury, a przerost (hipertrofia) wynikiem predyspozycji genetycznych lub nadmiernego przyrostu masy ciała.

ROZWIĄZANIE

Zabiegi korygujące te defekty, wykonane laserem MonaLisa Touch™ osiągają dużo lepsze wyniki od procedur przeprowadzanych przy użyciu skalpela. Laser stymuluje koagulację tkanki, dzięki czemu nie występuje krwawienie. Zmniejsza to ryzyko powstawania blizn pooperacyjnych, redukuje dyskomfort po zabiegu i radykalnie skraca czas rekonwalescencji. Laser zwiększa też zwartość i elastyczność tkanki poprzez stymulację produkcji kolagenu. Dzięki zabiegowi MonaLisa Touch™ kobieta uzyskuje estetyczny wygląd zewnętrznych narządów intymnych oraz odzyskuje pewność siebie i radość z życia seksualnego.